Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi görev dağılımı yapıldı. TOBB Bilecik Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanlığına Şermin Kahraman seçildi.

Bilecik Sanayi Odası (BTSO) koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten, TOBB Bilecik Kadın Girişimciler İcra Kurulu gerçekleştirilen seçimlerin ardından ilk toplantısını yaptı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri Bilecik TSO Başkanı Şükrü Keskin , Bozüyük TSO Başkanı Veli Çelik ve KAGIK üyelerinin  görev dağılımını yaparak oy birliği ile Şermin Kahraman’ı TOBB Bilecik Kadın Girişimciler icra Kurulu Başkanlığına seçti. Başkan Yardımcılığına Özlem Levent, Hatice Başkaya, seçilirken, İcra Komitesi Üyeliklerine  Bahriye Karaçayır, Nedime Filiz Eğilmez, Gönül Karaoğlu, Nermin Erçolak, Vildan Öztürk, Meryem Özen İcik, Gaye Kaplan, Feyza Gürel Hoşoğlu, Sevgi Gönüllüoğlu, Nihan Arıç, Elif Aşkar, Tuğba Akbaş İbiş, getirildi.

Başkan Şermin Kahraman’a ve Yönetim Kuruluna yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Keskin, kadınların hem iş, hem de sivil toplum kuruluşlarında çok daha etkin rol üstlenmeleri gerektiğini söyledi.

Bilecik’te ve Türkiye’de daha fazla kadının ekonomiye dahil edilmesi gerektiğini kaydeden Keskin, “Ne kadar çok kadın girişimci iş hayatına girerse kent ve ülke olarak kalkınmamız ve büyümemiz o kadar hızlı olacak. Kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer alması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz göstermeye de devam edeceğiz” dedi.

Keskin, TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu önceki dönemlerde çok başarılı faaliyetler yaptı. Yeni dönemde de çok daha başarılı projeler yapacaklar. Buna yürekten inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şermin Kahraman, yeni dönemde kadın girişimcilerin sayısını daha fazla arttırmak için gayret göstereceklerini belirtti.

Şermin Kahraman, “TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu olarak kentimizi ve ülkemizi kadın girişimcilik alanında daha ileri noktalara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi