MEŞHUR BONCUK FASULYESİ KİLOSU DOKSAN BİN TL’DEN ALICI BULDU.

Pazaryeri ilçesinde yetişen tescilli Boncuk Fasulyesi sözleşmeli tarıma geçen üreticiler için Belediye Kültür Merkezi Salonunda ilk ürün için müzayede ve ardından etkinlik düzenlendi.

Fasulye şenliği  değerlendirmesini yapan Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın;”Pazaryeri 2023 hedeflerine koşuyor Pazarcıkta değişim ve gelişim devam ediyor.

Pazaryeri Boncuk Fasulye tanıtım ve müzayede toplantısını Sayın Vali Yardımcımız Mehmet Taşdöğen Tarim ve Orman il Müdürü Necmettin Yoldaş ve misafirlerimiz hemşehrilerimizin katılımıyla Kültür merkezinde gerçekleştirdik.

Bu yil sözleşmeli tarıma Ogliv Seed Geylan firması ile tescilli Pazaryeri boncuk Fasulye alımlarına başlandı.

İlçemiz zengin sulu tarım arazileri ile tarıma çok uygun bir yer ürünlerimizin pazarlama yönünden sıkıntılar yaşıyorduk.

Ürettiğimiz ürünleri daha iyi bir fiyata sattığımız takdirde ilçemiz sosyal ve ekonomik yönden refah seviyesine çıkacağı temel hedefimizdi hayallerimizi hedefe bu yıl itibariyle gerçeğe dönüştürüyoruz ayrıca bu yıl eski hayvan pazarında inşa edeceğimiz ürün toplama merkezi soğuk hava deposu ve paketleme tesisi ile bu hedefimize bir adım daha yaklaşacağız.

İlçemiz her yönden zenginliklerle dolu bunları gün yüzüne çıkarmak tanıtımı yapmak ve yatırımlarla bu zenginlikleri daha işler hale getirmek için gece gündüz çalışıyoruz bu azmin semerelerini hep birlikte alıyoruz boncuk fasulyenin tanıtımından sonra yapılan açık arttırmada.

4 kilo fasulye 360.000 ₺’ye Ogliv Seed Geylan firması sahibi Ferhan GEYLAN tarafından alındı.

Açık arttırmadaki 180.000 ₺’nin Kınık köyü Çömlekçilik Araştırma Merkezi yapılmak üzere 90.000₺’si Gölpazarı Kurşunlu köyü Kadın Girişimciler sera yapılmasına.

90.000₺’si İstanbul sosyal sorumluluk projelerinin yapımına bağışlandı.

İnşallah Pazarcık daha güzel projeleri yapacak; buna hem layık hem de potansiyeli var.

Biz bir oldukça beraber oldukça yolumuz açık önümüz aydınlık daha bunlar başlangıç. Pazarcık 2023 hedeflerine koşuyor bu organizasyonun düzenlenmesinde basta Ogliv firmasına ve emeği geçenlere şahsım ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum.

Bizlere dualarını desteğini esirgemeyen Pazarcıklı hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ PAZARYERİ KAZANACAK ” dedi.