DİRİLİŞ YURDU BİLECİK, KARDEŞ ŞEHİR BURSA’DAKİ TURİZM FUARINDA ANLATILDI

Diriliş Yurdu Bilecik, kardeş şehir Bursa’da gerçekleştirilen Bursa Turizm Zirvesinde anlatıldı. Bursa Valiliği himayelerinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla ve turizm kuruluşları ile birlikte Bursa Turizm Platformu ve Merinos AKKM tarafından düzenlenen 3. Bursa Turizm Zirvesi ve 1. Bursa Turizm Fuarında şehirler, sahip oldukları turistik değerleri ve doğal güzellikleri anlattı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte turizm sektörü paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirilen Bursa Turizm Fuarında Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz katılarak, ilimizin tarihi ve kültürel değerleri yanı sıra turistik zenginlikleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

18 ülkeden 109 yabancı seyahat acente yetkilisinin iştirak ederek stant açtığı 1. Bursa Turizm Fuarında Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz, ‘’Diriliş Şehri Bilecik’’ konulu başlıkta ilimizin tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte turizm sektöründeki yeri ve önemi hakkında bilgiler verdi.

Fuar sonunda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmaka YTK Başkanı Murat Saraçoğlu, Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz’e, Bilecik Belediyesi’nin Bursa Turizm Fuarına vermiş olduğu katkılar dolayısıyla Teşekkür Belgesi taktim etti.