DEFTERDARLIK’TAN VALİ ELBAN’A ZİYARET

Vali Süleyman Elban, Defterdar Mustafa Şahin ve beraberindekileri makamında kabul etti.
Şahin ve beraberindekiler, Vergi Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu, daha sonra da ValimizElban’ımakamında ziyaret etti.
Valimiz Elban, ziyarette, hızlı bir değişim süreci geçiren Türkiye’de, tüm kamu hizmetlerinin vatandaşa en seri ve etkin bir şekilde götürülebilmesi için gerekli finansman kaynağının sağlanmasında, vergi gelirlerinin büyük önemi bulunduğunu kaydetti.
Kalkınmanın temeli olan verginin, her vatandaş tarafından mutlaka benimsenmesi, bu konuda da vatandaş ile idarenin el ele olması gerektiğinin altını çizen Valimiz Elban, ”Devletin ürettiği kamu hizmetlerinin ana finansman kaynağı vergilerdir. Vergi toplumun tüm kesimlerini doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen ve yakından ilgilendiren önemli bir araçtır.Hedef, etkin idareve güçlü bir Türkiye’dir. Hedeflenen yolda vatandaşlarımızın vatandaşlık bilinci ve sorumluluğunun gereği üzerine düşen görevi yapması milli bir görevdir.
Türkiye’nin geleceği, ekonomik istikrarın devamı, ülkemizin kalkınması için hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalıyız.” ifadesinde bulundu.
Defterdar Şahin de hafta nedeniyle düzenleyecekleri faaliyetler hakkında bilgi vererek, kamu hizmetlerinin vazgeçilmez kaynağı olan verginin, vergileri toplayan gelir idaresinin, topluma ve vatandaşa öğretilmesi, çocuklara ve gençlere vergi bilincinin ve ahlakının oluşturulmasının önem arz ettiğini söyledi.