MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
-MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Kim Oldu?
Geçtiğimiz günlerde Bilecik’in Pazaryeri İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bilecik İl Başkanı Mehmet Karuk, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı toplantıda Bilecik için ortak aday belirlenmediğini kaydederek, MHP’nin Bilecik’te kendi adayını çıkaracağını söylemişti.

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi için MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Akın Atakan oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sadir Durmaz’a başvuru dosyasını teslim eden Akın Atakan MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı oldu.

MHP Genel Merkezinde İl Başkanı Mehmet Karuk, İlçe Başkanı Talha Özkan ve parti yönetimi hazır bulundu.

AKIN ATAKAN Kimdir?

05 Nisan 1969 yılında Uşak’ta doğdu. İlköğretimini Uşak’ta bitirdikten sonra, 1984 yılında Jandarma Astsubay Hazırlama Okulunda lise öğrenimine başladı. Jandarma Astsubay Hazırlama Okulu 3.sınıfı sonunda dereceye girerek, üniversite sınavlarına girmeye hak kazandı ve 1992 yılında Jandarma Genel Komutanlığı adına öğrenim gördüğü Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl kendi mezun olduğu Jandarma Okullar Komutanlığı akademisyen kadrosuna öğretmen teğmen olarak katıldı. 1992-1997 yılları arasında Jandarma Okullar Komutanlığı akademisyen olarak görev yaptı. Ancak 1997 yılı atamalarında, 28 Şubat dönemi mağduru olarak, sürpriz bir şekilde kıta görevine atandı. Kıta görevleri, 1997-2007 yılları arasında Konya Jandarma Bölge Komutanlığında ve 2007-2014 yıllarında da Bilecik 2.J.Eğitim Tugay Komutanlığında devam etti. Bu süre zarfında Selçuk Üniversitesinde Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında Yüksek Lisans yaptı. 2014 yılında Yarbay rütbesinden emekli olarak özel sektörde kariyer yolculuğuna devam etme kararı aldı. Halen özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktadır. İyi seviyede İngilizce bilen ATAKAN, evli ve 1 çocuk sahibidir.