BİLECİK İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN SAĞLANAN HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

İl Müdürlü Tarafından Gerçekleşen İmza Törenine İl Müdürü Necmettin YOLDAŞ, Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah SARAY İle Bilecik Merkez İlçemizde Hibe Desteği Almaya Hak Kazanan Genç Çiftçilerimiz Katıldı.

İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Necmettin YOLDAŞ Konu İle İlgili Şu Açıklamayı Yaptı;

Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesi Kapsamında İlimizde Projeleri Kabul Edilen Ve Merkez İlçemizde Müracaat Ederek Asil Listede Yer Alan Genç Çiftçilerin İl Müdürlüğümüz İle Sözleşme Yapmaları İçin Bakanlığımızca 9-13 Temmuz 2018 Tarihleri Arasında 5 İş Günü Süre Verilmiş Olup, Bu Süre İçinde Merkez İlçeden Uygulanacak Olan Projeden 14 Genç Çiftçi ile Sözleşmeleri İmzalanmıştır.

Diğer 7 İlçemizde de De Genç Çiftçi Asil Listesinde Yer Alan çiftçilerimiz İlçe Müdürlüklerimiz İle Sözleşme İmzalama İşlemleri Tamamlanmıştır

“Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projeleri Hakkında Yayınlanan Tebliğ İle 18-40 Yaş Arasındaki Çiftçilere 30 Bin TL. Hibe Desteği İçin İlimiz de bu sene Toplam 142 Proje Tahsis Edilmiş Olup Projelere Tahsis Edilen Toplam Ödenek Miktarı 4.260.000,00 TL’dir. Merkez İlçemizde Toplam 14 Proje Uygulanmış Olup, Bunların 11’i Büyükbaş Hayvancılık, 3’ü Küçükbaş Hayvancılık Projesidir.

“Bakanlığımız Ve Müdürlüğümüz Olarak Çiftçilerimizin Daha Profesyonel Tarım Yapmasını Her Zaman Desteklemekte Olup, Bu Proje İle Boşalan Köylerin Tekrar Canlanmasını Amaçlıyoruz. Projeden Faydalanan Tüm Genç Çiftçilerimizin Başarılı Olacağına Gönülden İnanıyorum. Projelerin Girişimci Genç Çiftçilerimize, İlimiz Tarım Ve Hayvancılığına ve İlimiz Ekonomisine Büyük Katkı Sağlayacağı Ümidiyle Projenin Hayırlı Olmasını Dilerim.” dedi.