Uluslararası Gönüllü Anneler Derneği ( UGADER) Başkanı Sevda Yılmaz ve beraberindeki İstanbul Sancaktepe’li hanımefendiler ile çocuklardan oluşan heyet, Dirilişin Şehri Bilecik’e geldi.

Belediye Başkanı Nihat Can, Eşi Nesrin Can ve Milletvekilimiz Selim Yağcı’nın Eşi Fatma Yağcı tarafından karşılanan misafirlerimize, Bilecik Belediyesi Sultaneli Yöresel Lezzetler Evinde ilimizin lezzetleri sunuldu.

Belediye Başkanı Nihat Can, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, UGADER Başkanı Sevda Yılmaz ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Bilecik’in sıradan bir şehir olmadığını, Tarih ve Kültür Şehri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Nihat Can, Fatih’in Şehri İstanbul’dan, Dirilişin Şehri Bilecik’te değerli konukları ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Konuşmasında Bilecik’in tarihteki yeri ve önemine değinen Belediye Başkanı Nihat Can; ‘’Öncelikle sizleri Bilecik’imizde ağırladığımız için çok mutluyuz. Bilecik, her zaman dediğimiz gibi rastgele bir toprak parçası değil. Bilecik’te tıpkı İstanbul ve Çanakkale gibi Tarihimizin şanlı sayfalarında yer alan bir şehir. Bu anlamda yurdumuzun dört bir köşesinden konuklarımızı ağırlıyoruz. Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’imizde sizleri büyük bir memnuniyetle ağırladık.   Faaliyetleri ile sosyal yaşantımıza renk katan bütün derneklerimiz ile UGADER’e nice güzel çalışmaya imza atmalarını temenni ediyorum. İlimizin tarihi ve kültürel değerleri ile doğal güzelliklerini görme imkanı bulacak misafirlerimizi, selam ve muhabbetlerimizle uğurluyoruz’’ ifadelerini kullandı.

UGADER Başkanı Sevda Yılmaz ise Belediye Başkanı Nihat Can’a konukseverliği dolayısıyla teşekkür etti. Ecdat diyarı Bilecik’te oldukları için duydukları memnuniyeti ifade eden Yılmaz, ‘’Bilecik’te olduğumuz için çok mutluyuz. Bilecik gerçekten tarihi ve kültürel değerleri ile çok önemli bir ilimiz. Gittiğimiz yerlere sizlerin misafirperverliğini ve ilin güzelliklerini anlatacağız.  Ben bu anlamda bizleri böyle bir şehirde ağırlayan Belediye Başkanımız Nihat Can, eşi Nesrin Can ve Milletvekilimizin eşi Fatma Yağcı hanımefendiye çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanı Nihat Can, Dernek Başkanı Yılmaz ve beraberindeki heyet üyeleri ile çocuklara, çeşitli hediyeler taktim ederek fotoğraf çektir.

Heyet üyeleri, Söğüt ilçemiz ile Bilecik’teki tarihi ve kültürel değeri barındıran mekanları gezerek, ilimiz hakkında bilgiler aldı.